...
Menu

Eksperter

Eksperter

Lad musikken fortælle historien. Vi ved, at god musik kan løfte enhver produktion, og vi ønsker at bevise det for resten af verden.

Claus Kaiser Evald Andersen

Ejer / CEOJoanna

Ledelse

Claus Kaiser Evald Andersen

Claus Kaiser Evald Andersen

Ejer / CEO

claus@apollomusic.dk

Yuliya Laurynenka

Yuliya Laurynenka

Head of license Russia and CIS

yuliya@apollomusiccis.com

Rafal Salamon

Rafal Salamon

Grundlægger / CEO Apollo Music Poland

rafal@apollomusic.pl

Tiina Kirss

Tiina Kirss

CEO AEG Music OU

tiina@apollomusic.ee

Musikledere

Thore Lindhardt Garberg

Thore Lindhardt Garberg

Musikvejleder | Norge

thore@apollomusic.dk

Christian Blad

Christian Blad

Musikvejleder | Sverige, Danmark

christianb@apollomusic.dk

Viktorija Pelegrimaite

Viktorija Pelegrimaite

Musikvejleder | Litauen

viktorija@apollomusic.dk

Musik Stylister

Taaniel Kõmmus

Taaniel Kõmmus

Musik Stylist | Estland

taaniel@apollomusic.ee

Datastyring

Bolesław Adamiec

Bolesław Adamiec

Kvalitetskontrol

bolek@apollomusic.pl

IT

Mads Syrak Larsen

Mads Syrak Larsen

IT konsulent

mads@apollomusic.dk

Administration

Charlotte Hald Mathiasen

Charlotte Hald Mathiasen

Administration

charlotte@apollomusic.dk

Zosia Wypijewska

Zosia Wypijewska

Label Assistant

zosia@apollomusic.pl

Anne-Sophie Stephensen Orgill

Administration

annesophie@apollomusic.dk

Navigation